Pro koho se hodí leonberger

 Leonberger je pes vhodný i pro začátečníky! Je snadno ovladatelný, má velmi dobrou schopnost učení a zapamatování. Jeho výchova musí být důsledná, ale nikdy ne tvrdá. Nejdůležitější je důkladná socializace již od štěněčího věku! Velký kus práce udělá se štěňaty sám chovatel, ale i majitel nesmí nechat psa jen „ležet“ na zahradě. Práce a čas věnovaný leonkovi během prvního roku se vám bude vracet celý život (ale toto platí obecně pro všechny psy).

Leonek se vyznačuje sebevědomým klidem, ale dokáže být i velmi temperamentní. Není ani bázlivý, ani agresivní! Jako společník je poslušný, příjemný a nebojácný ve všech životních situacích. Leonberger chce být především součástí lidské rodiny a pak se rád přizpůsobí!

Leonbergři milují vodu, jsou to vášnivý plavci – někteří si plavou jen tak pro radost, jiní aportují. Když mají možnost vykoupou se i v misce s vodou!

Leonberger je perfektní na hlídání rodinného domku nebo i usedlosti. Vzbuzuje strach svou velikostí, a když začne za plotem štěkat, málokterý nevítaný návštěvník si troufne dovnitř. Je používán jako canisterapeutický pes. Vše pramění z jeho velmi přátelské povahy a lásky k lidem, obzvlášť k dětem.

Zvládne i základní služební výcvik, miluje stopování, někteří mají rádi obrany. Horší je to s aportem – sice milují honění míčku, ale málokterý ho přinese páníčkovi zpět. Uplatňují se jako záchranáři – zejména pro práci ve vodě a v lavině.

Leon rozhodně není vhodný pro hlídání objektů, skladů a parkovišť - jeho hlídací schopnosti vycházejí především z lásky k majiteli a rodině. Není možné jej držet v kotci!

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode